در حاشیه نمایشگاه کتاب مسقط

شركت عكاسان ايرانی در مسابقه بین المللی عکس در عمان

1398/12/11 14:41

شماری از آثار عکاسان ایرانی که در مسابقه بین المللی عکس عمان با موضوع "اقرا" (بخوان) برگزیده شده است، در حاشیه بیست و پنجنمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط در معرض دید بازدید کنندگان قرار داده شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، در این مسابقه که توسط انجمن عکاسان عمان و با همکاری فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ)، وزارت‌های امور هنری و اطلاع رسانی عمان و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) برگزار شده است ۱۲۹۹ اثر هنری از  ۳۸۹ عکاس به نمایندگی از ۴۳ کشور جهان حضور یافتند و در این میان ۲۱۱ اثر برگزیده شده از ۱۴۱ عکاس به نمایش عمومی گذاشته شده است.

در این نمایشگاه ۲۷ اثر هنری از ۲۰ عکاس ایرانی میان آثار برگزیده شده به نمایش در آمده است.

به همین مناسبت در مراسمی که با حضور عبدالمنعم بن منصور الحسنی وزیر اطلاع رسانی عمان برای تقدیر از برگزیدگان این مسابقه برگزار شد، به دو اثر برگزیده از عکاسان ایرانی سارا شفیق و ابراهیم علی پور از سوى فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) روبان افتخار و به يك اثر دیگر از مریم کالی زاده دیپلم افتخار انجمن عکاسی عمان اهدا شد.

در این مراسم، جوایز عکاسان ایرانی به سید علی موسوی زاده رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از عکاسان برگزیده شده اهدا شد.

بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط با حضور ناشران داخلی و خارجی از جمله جمهوری اسلامی ایران که از سوم اسفندماه در مسقط پایتخت سلطنت عمان آغاز شده است تا روز دوشنبه  دوازدهم اسفندماه ۱۳۹۸ دایر خواهد بود.