«روزی که متی وارد شهر شد» در نمایشگاه کتاب همدان رونمایی شد

1398/10/24 08:27
کتاب «روزی که متی وارد شهر شد» نوشته مریم کرمی مربی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان رونمایی شد.
 
به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، نشست انجمن ادبی آفرینش همزمان با پنجمین روز از دوازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب با حضور بهناز ضرابی زاده مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مربیان و اعضای کانون برگزار شد.

این نشست با رونمایی و نقد کتاب تخصصی کودک و نوجوان با عنوان «وقتی که متی وارد شهر شد» نوشته مریم کرمی که پیش از این نیز تجربه انتشار کتاب شعر برای بزرگسالان را داشته است، همراه بود.

این کتاب توسط انتشارات علمی، فرهنگی در سال ۹۸ در یک هزار نسخه و به قیمت ۳۰ هزار تومان به چاپ رسیده است و با استفاده از تصاویر در کنار متن، ماجرای شهری را روایت می‌کند که تازه واردی به نام متی وارد آن شهر می‌شود و اتفاقات متعددی برای مردم شهر می‌افتد و به دنبال این است که تأثیر رفتار افراد بر یکدیگر را نشان دهد.

داستان کتاب، مفهومی و فلسفی است که در زندگی عادی قابل مشاهده بوده و هویت افراد را زیر ذره‌بین قرار می‌دهد و به نوعی می‌تواند افراد را به خودشناسی دعوت و قدرت تخیل، تجزیه و تحلیل کودکان را بالا ببرد.

دوازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب همدان از ۱۸ تا ۲۳ دی ماه از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۵ تا ۲۰ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان میزبان علاقمندان به کتاب است.