۱۰ باشگاه کتاب و کتابخوانی در نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان شرکت کردند

1398/7/14 13:53

دبیر اجرایی جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی در نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان گفت: در این دوره از نمایشگاه ۱۰ باشگاه کتاب و کتابخوانی شرکت کرده و تاکنون بیش از ۶۰ بسته کتاب اهدایی مردم را جمع آوری کرده اند  

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، بهار بهمنی تعداد باشگاه های کتاب و کتابخوانی ثبت شده در کردستان را ۲۰۰ باشگاه اعلام کرد و اظهار داشت: در طول برگزاری این نمایشگاه هر روز تعدادی از این باشگاه ها در نمایشگاه حضور یافته اند اما ۱۰ باشگاه در این مدت به صورت مستمر مستقر هستند.

وی نمایشگاه کتاب را تنها محلی برای عرضه کتاب ندانست و یادآورشد: در این نمایشگاه برای ترویج کتابخوانی نیز فعالیت های فرهنگی و ترویجی انجام می شود.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه های نهمین دوره نمایشگاه کتاب استان اجرای طرح پویش کتاب در گردش است که در این راستا غرفه جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی در این نمایشگاه برپا شده است.
بهمنی با اشاره به اینکه استقبال مطلوبی از این غرفه شده است، گفت: طی پنج روز برگزاری این نمایشگاه بیش از ۶۰ کارتن کتاب از سوی مدارس و اقشار مختلف مردم به این غرفه اهدا شده است.

وی با اشاره به اینکه از دیگر غرفه های موجود در این نمایشگاه به جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی اختصاص پیدا کرده است، یادآور شد: این غرفه در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی ایجاد شده است و در آن گروه های مردمی عضو باشگاه هر روز نشست های نقد و بررسی چند اثر را در این محل انجام می دهند.

محور موضوعی پنجمین روز از برپایی نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان، هنر و معماری است و به نام زنده‌یاد سید علی اصغر کردستانی نامگذاری شده است.

نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کردستان از ۱۰ مهر در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی استان در سنندج کار خود را آغاز کرد و تا ۱۵ این ماه صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲:۳۰ و عصرها از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۲۰ پذیرای بازدید مردم است.