پیام تبریک قادر آشنا به مناسبت روز خبرنگار

1398/5/16 08:41

پیام تبریک قادر آشنا به مناسبت روز خبرنگار

قادر آشنا، مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، در آستانه روز خبرنگار در پیامی این روز را به خبرنگاران، به‌ویژه خبرنگاران حوزه کتاب تبریک گفت.متن این پیام به شرح زیر است:

 

اقتضای جان چو ای دل آگهی است / هرکه آگه‌تر بود جانش قوی است!

آگاهی، نعمتی بی‌بدیل از جانب پروردگار دانا به انسان‌ها است و تلاش خبرنگاران به‌عنوان وجدان‌های آگاه و دلسوز جامعه و دیدگان بینا و زبان گویای مردم برای اطلاع‌رسانی مستقل، صادقانه، بی‌طرفانه و مسئولانه، ستودنی است.

روز خبرنگار به‌عنوان نماد احترام به حقوق ملت در دسترسی به اطلاعات صحیح و فوری، یاد روز باشکوه تلاشگران سپهر خبر و قلم و مناسبتی مغتنم برای تجلیل از خدمات ارزشمند صاحب رسانه است که مسئولانه پرچم آزادی، آگاهی و امید را برافراشته‌اند و برای بالا بردن سطح آگاهی در جامعه فعالیت می‌کنند.

این روز، یادآور فرصتی است گران‌بها برای پاسداشت مقام شامخ این سربازان عرصۀ اطلاع‌رسانی و تنویر افکار عمومی که برای بازگویی حقیقت، بازتاباندن واقعیت و آگاهی بخشی به جامعه جان خود را تقدیم کردند و مناسبتی مغتنم برای تجلیل از خدمات همه خبرنگاران متعهد و دلسوز کشورمان است که با انعکاس صحیح اخبار و رویدادها و نقد منصفانه عملکردها، به اصول حرفه‌ای خبرنگاری پایبندند.

بی‌شک دستیابی به بسیاری از موفقیت‌ها در حوزه فرهنگ بدون انتقال اطلاعات بهنگام و صحیح و نیز گزارش حقیقت‌ها به مردم توسط اصحاب رسانه ممکن نبوده است. این‌جانب این مناسبت را به خبرنگاران و اصحاب رسانه به‌ویژه فرهیختگان عرصۀ خبر در حوزه فرهنگ تهنیت عرض می‌کنم و از تلاش‌های ایشان در اطلاع‌رسانی اخبار این حوزه، قدردانی می‌نمایم.

قادر آشنا

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران