تأکید بر گسترش همکاری‌های فرهنگی ایران و ایتالیا

در دیدار قادرآشنا و رئیس نمایشگاه کتاب تورین
1398/2/22 12:40

قادر آشنا، قائم‌مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با سیلویو ویاله، رئیس نمایشگاه کتاب تورین دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار بر گسترش همکاری‌های فرهنگی بین ایران و ایتالیا در زمینه‌های مختلف تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، در حاشیه حضور ایران سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه کتاب تورین، عصر روز گذشته (21 اردیبهشت) قادر آشنا با رئیس نمایشگاه کتاب تورین دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار قادر آشنا ضمن معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی در خاورمیانه است و بزرگ‌ترین گردش مالی در حوزه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در این رویداد شکل می‌گیرد. آشنا در ادامه به حضور ایتالیا در سال 2017 به‌عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اشاره کرد و گفت: در راستای همکاری‌های متقابل 300 متر فضا برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی ایتالیا در سی‌امین دوره نمایشگاه کتاب تهران اختصاص ‌یافت و شاهد حضور موفق این کشور بودیم. بر اساس پیشنهاد سفارت ایتالیا در تهران، موضوع مهمان ویژه شدن جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب تورین مطرح شده و در حال بررسی این موضوع هستیم.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در ادامه گفت: هدف از حضور این موسسه در سی و سومین دوره نمایشگاه کتاب تورین، بررسی سطح کمی و کیفی این نمایشگاه برای حضور مناسب ناشران ایرانی و ارزیابی برای مهمان ویژه شدن کشورمان در این نمایشگاه است. آشنا از رئیس نمایشگاه کتاب تورین دعوت کرد تا سال آینده در نمایشگاه کتاب تهران حضور یابند.

در این دیدار سیلویو ویاله، رئیس نمایشگاه کتاب تورین گفت: بسیار خوشحالیم که ایران برای اولین بار در این نمایشگاه شرکت نموده است. وی در ادامه ضمن معرفی نمایشگاه کتاب تورین گفت: در این دوره از نمایشگاه 1200 ناشر در 63 هزار مترمربع و 4 سالن به عرضه آثار خود می‌پردازند و پیش‌بینی می‌شود150 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کنند. هم‌چنین 37 شرکت‌کننده از 15 کشور نیز از طریق نمایندگان خود در نمایشگاه حضور دارند.

وی در ادامه گفت: مسئولان نمایشگاه کتاب تورین به این نکته توجه دارند که هرساله مهمان ویژه را از مناطق مختلف جهان انتخاب کنند تا شاهد تنوع بیشتری در نمایشگاه باشند. امسال شارجه مهمان ویژه نمایشگاه است ولی حضور پررنگی به لحاظ برنامه و محتوا را در نمایشگاه نداشته است.

سی و سومین دوره نمایشگاه کتاب تورین روز دوشنبه 23 اردیبهشت‌ماه به کار خود پایان می‌دهد.