آمادگی کشور یونان برای تبادل غرفه با ایران

1398/2/8 19:00
نماینده‌ی شرکت هلنیک فاندیشین یونان در بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در دیدار با قائم‌مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خواستار تبادل غرفه بین دو کشور در نمایشگاه‌‌های کتاب  شد.
به گزارش ستاد خبری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کاترینا دینا با بیان اینکه وی به مدت چهارسال در ایران زندگی کرده است، گفت: طی این مدت با بسیاری از آداب و رسوم ایران آشنا شدم و همین امر من را متوجه وجود اشتراکات فرهنگی زیاد بین ایران و یونان کرد.
وی گفت: شرکت هلنیک فاندیشین از طرف کشور یونان آماده‌ی افزایش تعاملات فرهنگی با ایران است.
دینا ادامه داد: خوشبختانه ارتباط عمیق فرهنگی بین دو ملت وجود دارد و ما می‌‌توانیم از این ارتباطات برای افزایش روابط فرهنگی بخصوص در حوزه‌ی کتاب و کتابخوانی استفاده کنیم.
قائم‌مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور نماینده‌ی شرکت هلنیک فاندیشین یونان در نمایشگاه کتاب گفت: اگر بتوان فرصتی را فراهم کرد که ایران به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه کتاب یونان حضور داشته باشد، بسیار خرسند می‌‌شویم.
آشنا، کشور یونان را کشوری با تمدن کهن دانست و افزود: در حوزه‌ی فرهنگ و تمدن، یونان کشوری با ریشه و اندیشه است.
وی با اشاره به اشتراکات فرهنگی بین ایران و یونان تاکید کرد: همین اشتراکات فرهنگی و علاقه به مباحث انسانی می‌‌تواند زمینه‌ی همکاری بیشتر ایران و یونان را فراهم سازد.
سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از 4 تا 14 اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.