آشنا: برگزاری برنامه‌های فرهنگی ویژه در نمایشگاه کتاب تهران

نشست خبری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد
1398/1/28 14:52
قادر آشنا، قائم مقام سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز در این نشست عنوان کرد: در آغاز کار یک جهت گیری‌هایی را ترسیم کرده و با شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران در میان گذاشتیم و هر آنچه که در این نمایشگاه جاری است از نظر شورای سیاست‌گذاری به تصویب رسیده و تاکید این شورا نیز به هم‌گرایی هم‌سو و همدلانه تمامی اعضا بنا شده‌است.
 
وی با تأکید بر بحث صرفه‌جویی در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار کرد: با شرایط حال حاضر کشور رویکرد صرفه‌جویانه و کاهش هزینه‌ها با حفظ کیفیت آثار صورت گرفته است. نمایشگاه سال گذشته حدود ۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان هزینه شده بود که ما امسال با این رویکرد سعی بر کاهش هزینه تا رقم 15 میلیارد را داریم.

آشنا ضمن اشاره به همکاری مناسب و موثر شهرداری تهران با سازمان‌های مربوطه تاکید کرد: شهرداری تهران مثل شورای شهر با سازمان‌های مربوطه همکاری موثری داشته و هیچ مشکلی برای برپایی نمایشگاه در مصلی بوجود نیامده است.

وی افزود: ما در بحث برپایی نمایشگاه دو اولویت مهم را مد نظر قرار داده‌ایم؛ ابتدا اینکه تمامی بخش‌های نمایشگاه با توجه به فصل بهار و باران در سطح مسقف بنا شود و تنها بخش که نتوانستیم در مکان مسقف قرار دهیم،‌ بخش دانشگاهی بود. البته تمامی بخش‌ها از لحاظ ایمنی و مساحت کار در شرایط آبرومندانه‌ای قرار دارند.

آشنا با تاکید بر بحث رفاه مخاطبان در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خاطرنشان کرد: در این دوره از برپایی نمایشگاه تلاش شده است که مکان‌هایی برای استراحتگاه مخاطبان فراهم شود تا تمامی قشرهای بازدید کننده از نمایشگاه اوقات خوبی را سپری کنند.

قائم مقام سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به حضور پررنگ کشورهای خارجی در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: امسال ۳۰ کشور میهمان ما هستند و مهمان ویژه در بخش بین‌الملل نیز کشور چین است. ما در بخش برنامه‌های فرهنگی چند سرفصل مهم را در نظر گرفته‌ایم که عبارتند از: توجه به بحث نشر و هر آنچه که در این حوزه وجود دارد، بحث موضع‌گیری آمریکا نسبت به سپاه پاسداران است و آسیب‌ها و موانع موجود این رخداد در سطح جهانی، بحث مقاومت،‌ سیل و آسیب‌های موجود و کمک به سیل‌زدگان، بحث حماسه ملت ایران از جمله این موارد هستند.