برگزاری نمایشگاه کتاب برای توجه به آگاهی، دانایی محوری و دانستن است

1397/11/18 09:20

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در آیین افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب خوزستان گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب برای توجه به آگاهی، دانایی محوری و دانستن است.

 به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان عصر چهارشنبه (١٧ بهمن) در آیین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب خوزستان اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب برای توجه به آگاهی، دانایی محوری و دانستن است و این نمایشگاه باوجود رقبایی مثل رسانه و فضای مجازی هنوز هم جایگاه خاص و ویژه‌ خود را در علم‌آموزی دارد.

وی با اشاره به رقابت سنگین کتاب با حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی افزود: امام راحل دانسته‌ها و آگاهی خود را با نوارها به دست مردم رساند و این مسئله بر کسی پوشیده نیست که آگاهی جزو پایه‌های استحکام انقلاب اسلامی ایران است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: اسلام و ایرانیان هیچ‌گاه از دانستن، مطالعه و علم‌آموزی دوری نجسته‌اند و بافرهنگ غنی خود همواره به دنبال کسب آگاهی هستند.

شریعتی عنوان کرد: امیدوارم که نمایشگاه‌های این‌چنینی مظهر خیر، اطلاع‌رسانی و دانایی بیشتر برای آحاد جامعه باشد، همچنین با مرجعیت خود پاسخگوی همه نیازهای نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان باشد.

وی با تأکید بر اینکه کتاب‌های ارائه‌شده در نمایشگاه‌ها نباید محصور به چند بخش خاص باشد، گفت: امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهند اسلامی ایران هست و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند:« نشان از پختگی کشور است.»

استاندار خوزستان بیان کرد: اگر انقلاب موفق بوده و توانسته باوجود همه تحریم‌ها، جنگ و مسائل این‌چنینی استوار به حرکت خود ادامه دهد چون مسیر پاسخگویی، پذیرفتن، مناظره، علم و کتابت را انتخاب کرده است.

شریعتی در پایان یادآور شد: با گفتگو و علم‌آموزی می‌توان به پویایی جامعه دست پیدا کرد و آنچه باعث شده ایران همچنان بانشاط بایستد به خاطر پویایی و اجتهاد داشتن در اداره جامعه است.