نمایشگاه‌های کتاب موجب شورونشاط اجتماعی می‌شود

فرماندار آران و بیدگل:
1397/10/11 15:02

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در بازدید از سومین نمایشگاه کتاب کاشان گفت: نمایشگاه‌های سرا سری کتاب علاوه بر ترغیب مردم به کتاب‌خوانی موجب شورونشاط اجتماعی در کشور می‌شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، «اسماعیل بایبوردی» در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه کتاب کاشان اظهار داشت: باید همواره شرایط مأنوس شدن مردم با کتاب را در کشور فراهم کرد؛ زیرا پیشرفت روزافزون ایران در سایه افزایش مطالعه و کتاب‌خوانی در جامعه رقم می‌خورد.

وی در ادامه گفت: باید فرهنگی در جامعه حاکم شود تا مطالعه و کتاب خواندن در تمام مراحل زندگی خانواده‌های ایرانی دیده شود.

بایبوردی گفت: با یک فرهنگ‌سازی کاری کنیم تا والدین با کتاب خواندن برای فرزندانشان آن‌ها را بیدار کنند نه اینکه کتاب به‌عنوان ابزاری برای خوابیدن بچه‌ها استفاده شود.

فرماندار آران و بیدگل اظهار داشت: درصورتی‌که مردم پس از خواندن کتابی آن‌ها را به‌جای گذاشتن در قفسه‌های کتابخانه‌های خود در اختیار دیگران قرار دهند نقش تأثیرگذاری در افزایش سرانه مطالعه و آگاه بخشی در جامعه خواهد داشت.

بایبوردی با تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری نمایشگاه سرا سری کتاب کاشان اظهار کرد: با توجه به نزدیکی آران و بیدگل به کاشان اطلاع‌رسانی‌های لازم و مکاتبات اداری برای ترغیب مردم برای حضور در این نمایشگاه صورت گرفته و امیدوارم به‌زودی شاهد برگزاری این رخداد فرهنگی ملی در شهرستان آران و بیدگل باشیم