نمایشگاه کتاب تهران، پرمخاطب‌ترین نمایشگاه کتاب دنیاست

قائم‌مقام سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران:
1397/2/22 18:48

قائم‌مقام، رئیس شورای نظارت، ارزیابی و عضو شورای برنامه‌ریزی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در آیین پایانی این رویداد گفت: نمایشگاه کتاب تهران به عنوان پرمخاطب‌ترین نمایشگاه کتاب دنیاست و از نظر گستره‌ی فضای نمایشگاهی، رتبه‌ی دوم در دنیا را دارد.

به‌ گزارش ستاد خبری و رسانه‌ای سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، امیرمسعود شهرام‌نیا با اشاره به حضور بیش از 2100 ناشر داخلی و بیش از 550 ناشر خارجی در نمایشگاه کتاب افزود: در مجموع، پانصدهزار عنوان کتاب در نمایشگاه عرضه شد.
وی با ابراز خرسندی از روند برگزاری این دوره از نمایشگاه کتاب گفت: خوشحالیم که قدمی ارزشمند و موثر در این راه برداشته شد.
قائم مقام نمایشگاه با بیان اینکه هشتاد هزار متر مربع فضای مسقف در اختیار نمایشگاه قرار داشت تصریح کرد: نمایشگاه کتاب تهران به عنوان پرمخاطب‌ترین نمایشگاه کتاب دنیاست و از نظر گستره‌ی فضای نمایشگاهی، رتبه‌ی دوم در دنیا را دارد.
شهرام‌نیا، حضور و مشارکت نمایندگانی از 53 کشور در بخش فروش و بین‌الملل را از نقاط قابل توجه سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عنوان کرد و گفت: حضور صربستان به عنوان مهمان ویژه‌ی نمایشگاه و تونس به عنوان شهر مهمان در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران را از نقاط بارز و برکات و نتایج حوزه‌ی بین‌الملل در حوزه‌ی فرهنگ و نشر کتاب دانست.
وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری ده‌ها عنوان برنامه‌‌‌ و جشن و نشست‌‌‌ تخصصی در حوزه‌ی نشر و ترجمه و دیپلماسی فرهنگ در بخش بین‌المللی گفت: خوشحالیم که می‌توانیم بگویم این دوره، دوره‌ی موفقی بود.
قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران در پایان با بیان اینکه در مجموع هفتاد دستگاه اجرایی و خدماتی در نمایشگاه کتاب تهران همکاری تنگاتنگی داشته‌اند، تصریح کرد: در طول این دوره از برگزاری نمایشگاه، بیش از دویست نشست از طرف کمیته‌‌‌های مختلف نمایشگاه در طول آن برگزار شد.