آخرین نمایشگاه استانی کتاب با فروش بیش از یک میلیارد تومان به کار خود پایان داد

1396/12/20 11:00

موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران از فروش یک میلیارد و 200 میلیون تومانی کتاب درآخرین نمایشگاه استانی در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، هفتمین نمایشگاه استانی کتاب کردستان از 13 تا 18 اسفند در محل دایمی نمایشگاه های استان در سنندج برپا شد. درمدت 6 روز برگزاری نمایشگاه یک میلیارد و 200 میلیون تومان کتاب توسط مردم خریداری شد. این میزان خرید شامل بن کارت خرید، تراکنش کارتخوان های نصب شده در غرفه ها و خرید های نقدی مردم است. حداقل روزانه 31 هزار تراکنش بانکی در نمایشگاه انجام شد.

در این دوره ازنمایشگاه پرفروش ترین غرفه انتشارات ژیار معرفی شد. 338 ناشر از سراسر کشور و 14 ناشر از اقلیم کردستان عراق در قالب 230 غرفه  در این دوره از نمایشگاه کتاب حضور داشتند. بر اساس بررسی های صورت گرفته 73هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند.

برگزاری 6 نشست تخصصی، رونمایی از 20 عنوان کتاب، برپایی محافل نقد و بررسی کتاب و آثار ادبی، گرامی داشت روز زن، غرفه نقاشی کودک، غرفه ایستگاه کودک، پخش زنده موسیقی محلی همراه و برپایی سفره هفت سین نوروزی از برنامه هایی بود که در بخش جنبی نمایشگاه اجرا شد.