راه اندازی شهر کتاب در کردستان/ کتاب یاریگر توسعه است

1396/12/13 15:11

استاندار کردستان با اشاره به اهمیت کتاب در توسعه گفت: برنامه های متعددی در حوزه کتاب از جمله راه اندازی شهر کتاب، جایزه کتاب سالو برپایی نمایشگاه های برون مرزی در دستور کار است.
به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، بهمن مرادنیا، امروز (13 اسفند) در آیین افتتاحیه هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان در سنندج با اظهار تاسف از نبود فضای مناسب در استان برای برگزاری نمایشگاه ها عنوان کرد: کردستان مهد هنر، فرهنگ و اندیشه است و امیدواریم با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مکان مناسب با زیرساخت های لازم برای برپایی نمایشگاه های کتاب فراهم و به بهره برداری برسد.
استاندار کردستان با اشاره به حضور 338 ناشر کشوری در این دوره از نمایشگاه کتاب افزود: در هفتمین نمایشگاه کتاب کردستان 62 هزار عنوان کتاب در زمینه های مختلف عرضه و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.
مرادنیا، به حضور 14 ناشر از اقلیم کردستان عراق در این نمایشگاه نیز اشاره کرد و ادامه داد: قریب به سه هزار عنوان کتاب نیز از اقلیم کردستان عراق در نمایشگاه کتاب کردستان عرضه شده است.
وی جایزه کتاب سال کردستان، برپایی نمایشگاه های فرهنگی برون مرزی به ویژه در اقلیم کردستان عراق، تلاش در جهت شکل گیری شهر کتاب، حمایت از کتاب فروش ها استان و ایجاد بازار نشر استان و حمایت از نویسندگان و ناشران استان در تولید و چاپ کتاب را از برنامه های حوزه کتاب اعلام کرد که در دستور کار مسئولان استان قرار دارد.
استاندار کردستان کتاب را دوست و یار توسعه و افزایش خرد عنوان کرد و افزود: وظیفه ما این است که زمینه حضور ناشران را در جامعه بیشتر فراهم کنیم.