مسئولان برای ارتقا مطالعه و کتاب‌خوانی فرهنگ‌سازی کنند

1396/11/21 11:31

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه ایلام در بازدید از نمایشگاه کتاب ایلام گفت: برای ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی باید تلاش‌های گسترده و چشمگیرتری در جامعه انجام شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد نقی لطفی روز شنبه در حاشیه بازدید از یازدهمین نمایشگاه سراسر کتاب ایلام اظهار کرد: اگرچه تاکنون اقدام‌های مناسب و چشمگیری برای توسعه کتاب‌خوانی انجام‌شده ولی باید با تلاش فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی بیشتر در جامعه نهادینه شود.

وی ادامه داد: مقوله کتاب و کتاب‌خوانی در نظام جایگاه ویژه‌ای دارد چراکه کتاب نقش کلیدی در رشد و بالندگی انسان داشته و کسی که با کتاب مأنوس باشد ازنظر عقلانی، فرهنگ و علم و دانش بر جامعه برتری خواهد داشت.

امام‌جمعه ایلام بابیان اینکه کتاب را باید بهترین رفیق در زندگی و در وقت تنهایی دانست،گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی توجه ویژه‌ای شده و همه باید به سمت کتاب‌خوانی و مطالعه سوق یابند چراکه کتاب بهترین مونس و رفیق انسان‌هاست.

به گفته وی، چنانچه مردم به‌ویژه جوانان با کتاب‌خوانی سروکار داشته باشند و وقت خود را بامطالعه پر کنند بدون شک شاهد رشد و تعالی مردم به‌ویژه جوانان در عرصه‌های مختلف خواهیم بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین لطفی برپایی نمایشگاه‌های کتاب را فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و آشنایی مردم با تازه‌های نشر عنوان کرد که مردم باید از این رخداد مهم فرهنگی استفاده لازم داشته باشند.

گفتنی است،یازدهمین نمایشگاه سراسر کتاب ایلام ١٨بهمن‌ماه در سوله غله شهر ایلام باعرضه ٥٧ هزار عنوان کتاب از ٢٢٨ ناشر و نمایندگی نشر در ١٨٣ غرفه فعالیت خود را آغاز و تا ٢٣ بهمن‌ماه جاری ادامه خواهد داشت.