اشرافزاده قهرمان: چهار داستان بلند

فارسی
978-600-5100-59-4
محمود حکیمی
تکا (وابسته به موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران)
داستانهای کوتاه فارسی - قرن 14
41,000

 اشراف‏زاده قهرمان: زندگی یاران پیامبر اسلام بویژه آنان که در دورة سختی مکه ایمان آوردند پر از شگفتی است. مصعب بن عمیر یکی از این یاران صدیق پیامبر است. در یکی از خانه‏های اشرافی مکه پسری به دنیا آمد. مادرش زنی ثروتمند و مغرور بود و آرزو داشت که فرزندش سرور جوانان مکه باشد. جوان در زندگی از همه چیز برخوردار بود اما او در زندگی‏اش احساس آرامش نمی‏کرد. روزی جوانان مکه او را به شکار و شراب دعوت کردند اما دست رد به سینه آنها زد و مستقیماً به بتخانه رفت. در بتخانه بزرگان قریش از ادعای پیامبری محمد سخن می‏گفتند. او در مورد محمد(ص) و پیامبری او کنجکاو شد و چندی نگذشت که خود را در میان یاران محمد یافت. پیامبر به جوان علاقة خاصی داشت. آن هنگام که پیامبر برای نشر دعوت خود کسانی را به اطراف می فرستاد این جوان را هم به مدینه فرستاد.

اشراف‏زاده قهرمان مجموعة چهار داستان است که داستان اول، عنوان کتاب است و دیگر داستان‏ها عبارتند از: سوگند مقدس، پیکار سرنوشت و طاغوت.

 

حکیمی، محمود: در سال 1323 در تهران متولد شد. از سال 1341 تا سال 1345 در مجلة کیهان بچه‏ها داستان می‏نوشت و برای چند نشریة دیگر مقالات علمی، داستان‏های تخیلی فضایی یا داستان‏های پلیسی ترجمه می‏کرد. از سال 1349 همکاری خود را با نشریات دینی نظیر درس‏هایی از مکتب اسلام، نجات نسل جوان، نسل نو و پیام شادی آغاز کرد. نخستین کتاب دینی حکیمی تحت عنوان اشراف­زادة قهرمان در سال 1350 منتشر شد. از سال 1349 گذشته از نوشتن مقالات، نگارش داستان‏هایی در بارة نهضت‏های ضد استعماری را آغاز کرد از جمله سوگند، پیکار سرنوشت، دلاوران عصر شب، نقابداران جوان، سلحشوران علوی، شهدای فخ، پرواز به سوی سیارة آزادی، طاغوت، سرودهای رهایی و فلسطین آزاد می‏شود، ریشه‏های ما زنده‏اند، و در سرزمین یخبندان. وی علاوه بر نوشتن با داشتن مدرک کارشناسی در رشتة زبان انگلیسی از سالیان متمادی به عنوان دبیر در آموزش و پرورش به تدریس اشتغال داشت. او همچنین بعد از انقلاب مدیر مسئول مجلات دفتر انتشارات کمک آموزشی وزارت آموزش و پرورش بود.